Konkurs EKO-PLANETA w Szkole Podstawowej i Gimnazjum

29.03.2012

Dnia 6 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoją wiedzę w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO-PLANETA”, organizowany przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Zadanie konkursowe polegało na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań testowych z zakresu wiedzy o przyrodzie Polski: pytań dotyczących przyrody, biologii, ochrony środowiska Zawierało również część opisową dotyczącą zagadnień ekologicznych.

Konkurs odbywał się w kilku kategoriach wiekowych:

·         Kategoria „Maluch” – dla uczniów klas III i IV

Klasy trzecie i czwarte reprezentowali:

III a

5.   Ewelina Karpińska

6.   Patrycja Kruszewska

7.   Weronika Zwierew

·         Kategoria „Adept” zawierała zadania o wyższym stopniu trudności, była przeznaczona dla uczniów klas V i VI, które reprezentowali:

Va i b

VI a i b

1.      Karolina Regulska

2.      Patrycja Regulska

3.      Stanisław Oliszewski

1.      Jakub Chmielewski

2.      Patrycja Jakubowska

3.      Krystian Jarczewski

4.      Jakub Piątkowski

5.      Jakub Orłowski

Uczniów do konkursu przygotowywały: p. Grażyna Podgórska, p. Bożena Włodarska. P. Iwona Zdunek, p. Maria Zdun.

Udział w zmaganiach dostarczył naszym uczniom rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Również 6 marca 2012 roku uczniowie naszego gimnazjum sprawdzali swoją wiedzę w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO-PLANETA”. Zadanie konkursowe polegało na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań testowych o różnym stopniu trudności – od zagadnień dosyć łatwych, poznawanych na lekcjach, po zagadnienia trudne – wykraczające znacznie poza podstawę programową dla gimnazjum z zakresu biologii. Zawierało również część opisową dotyczącą zagadnień ekologicznych.

Nasze gimnazjum (kategoria „Junior”) reprezentowali uczniowie klas drugich i trzecich:

1.      Paulina Bober

2.      Ilona Kamińska

3.      Natalia Olszewska

4.      Mariusz Rachuba

5.      Krystian Śledź

6.      Kamil Sterliński

7.      Mateusz Zdun

8.      Łukasz Żakowski

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ideą Konkursu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego, aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć oraz poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski i świata.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie znajdą się w gronie laureatów.