Konkurs EKO-ŁOW

29.03.2012

W dniu 13 marca 2012 roku, w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście, odbył się III finał Powiatowego Konkursu EKO-ŁOW,  zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Nowe Miasto oraz Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Ciechanowie. Do zmagań na tym etapie przystąpili uczniowie, którzy pomyślnie przeszli etap szkolny pisząc test. Łącznie do finału zakwalifikowało się 17 osób.

Uczestników konkursu i ich opiekunów przywitał inicjator i główny organizator konkursu – p. Marcin Świtalski, absolwent tutejszej szkoły, pasjonat łowiectwa i myślistwa.

Wśród uczestników byli uczniowie z następujących szkół: Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, Liceum Ogólnokształcącego oraz Publicznego Gimnazjum w Nowym Mieście a także uczennice naszego Gimnazjum: Dominika Banaszewska, Paulina Bober i Maria Kozłowska.

Na etap finałowy każdy z uczestników był zobowiązany przygotować prezentację multimedialną na temat: „Stan środowiska w Polsce. Miejsce i funkcje myśliwych w ochronie przyrody i poprawie obecnego jej stanu. Omów na wybranych przykładach.”

Komisja konkursowa pracowała w składzie:
1. Marcin Świtalski – przewodniczący
2. Ewa First
3. Izabella Wardzyńska

Po przesłuchaniach i obradach komisji, nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Uroczystość uświetnili swą obecnością dyrekcja miejscowej placówki, przedstawiciel Polskiego Związku Łowieckiego Gminnego rejonu Ciechanów oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście.

Laureatami III Powiatowego Konkursu EKO-ŁOW zostali:
1. Katarzyna Żebrowska - LO Nowe Miasto - (nagroda netbook)
2. Dominika Banaszewska - PG Sochocin - (nagroda aparat cyfrowy)
3. Wiktoria Lukowska - TŻ Płońsk - (nagroda aparat cyfrowy)

Pozostali finaliści otrzymali książki i dyplomy.

Bardzo cieszy nas fakt, że nasza uczennica – Dominika Banaszewska znalazła się w gronie laureatów (już po raz drugi), pokonując wielu rywali ze szkół ponadgimnazjalnych.

Konkursowi towarzyszyła wystawa dotycząca łowiectwa, jego historii, tradycji i znaczenia we współczesnym świecie.