Bóg jest Miłością

25.02.2012

„Bóg jest Miłością” – taki tytuł nosił wykład ks. Kanonika Czesława Stolarczyka, proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Sochocinie i wicedziekana dekanatu płońskiego.

Księdza Stolarczyka nasza szkoła gościła 16 lutego br. w ramach realizacji zadań wynikających z przynależności naszego gimnazjum do Towarzystwa Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi. Tegoroczny temat przewodni w ramach TGP brzmi: Miłość i trascendencja.

Ksiądz Proboszcz został zaproszony przez Dyrekcję szkoły i katechetów. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 w hali sportowej. Tam, zebrała się młodzież gimnazjalna z nauczycielami i wysłuchała prelegenta. Treść wykładu była bardzo bogata, poparta fragmentami Pisma Świętego oraz licznymi przykładami. Nasz gość ubogacił nas wiedzą na temat Bożej miłości wzbudzając w słuchaczach wiele nadziei. Całe wystąpienie prowadziło do ukazania, że pełnia Bożej miłości została wyrażona w krzyżu. To na nim Chrystus oddając życia za każdego człowieka, pokazał, jak bardzo umiłował świat. Miłość Boga do ludzi przejawia się w każdym dniu, ponieważ czuwa On ciągle nad nami i stale z nami jest.

Uczestnicy spotkania z uwagą słuchali przedstawione prawdy, a także prowadzili notatki, które zostały wykorzystane do napisania wypracowań  i przygotowania prezentacji.