WARSZTATY PLASTYCZNO-TANECZNE

14.11.2019

5 listopada 2019 r. członkowie Klubu Europejskiego (uczniowie klas 7 i 6) wraz z opiekunami p.Lidią Więckowską i p.Małgorzatą Czelińską wybrali się na warsztaty plastyczno-taneczne pt: „Podróże dookoła świata do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Tematem przewodnim warsztatów była Polska. Zajęcia rozpoczęły się od warsztatów plastycznych. Uczniowie za pomocą kreatywnych działań artystycznych, rysowali wiejski pejzaż, a w szczególności polskie drzewa. Następnie, odbyły się zajęcia taneczne, podczas których prowadząca przypomniała uczniom podstawowe kroki najbardziej reprezentacyjnych tańców polskich tj. krakowiak, oberek i polonez. Uczniowie z łatwością odpowiadali także na pytania sprawdzające wiedzę dotyczącą historii i kultury polskiej. Zajęcia plastyczno-taneczne spotkały się z dużą aprobata ze stronę uczniów. Były także okazją do odkrycia wielu ukrytych zdolności i talentów drzemiących w uczniach. Dlatego też, zamierzamy jeszcze uczestniczyć w kolejnych warsztatach tym razem dotyczących kultury krajów arabskich. Po zajęciach uczniowie udali się na posiłek do „Baru u niedźwiadków”.

Najciekawsze prace zostały umieszczone na gazetce Klubu Europejskiego obok sali nr 28. Zachęcamy do obejrzenia.

więcej...

OGŁOSZENIE

09.11.2019

więcej...

BAJCZYTANKI PANI HANKI

09.11.2019

5 listopada 2019 r. do szkoły w Sochocinie przyjechała pani Hanna Niewiadomska. Pani Hania jest poetką, pisze wiersze dla dzieci. Autorka Bajczytanek mieszka obecnie w Legionowie, ale dzieciństwo swoje spędziła nieopodal, w Płońsku. W czasie rozmowy z panią Hanną, jeszcze przed spotkaniem z dziećmi, okazało się, że przed wielu laty mała 3 letnia Hanusia była w naszej szkole uczestniczką kolonii letnich. Czyż to nie wspaniałe jakie kręgi potrafi zatoczyć  historia naszego życia?

więcej...

OGŁOSZENIE

02.11.2019

Drodzy Rodzice przedszkolaków i uczniów klas I-III !

5 listopada bieżącego roku odbędzie się spotkanie z poetką - panią Hanną Niewiadomską. Miejmy nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie autorce książek „Bajczytanki pani Hanki”, w spotkaniu z waszymi dziećmi. 5 listopada (wtorek) to Dzień postaci z bajek. Byłoby miło i interesująco, gdyby (o ile to możliwe) dzieciaczki przyszły tego dnia w przebraniach przedstawiających bohaterów bajek.

Bibliotekarz szkolny Elżbieta Kupniewska-Makówka

więcej...

OGŁOSZENIE

02.11.2019

więcej...