„JA” W GRUPIE

22.11.2019

W dniu 15 listopada 2019 r. odbyły się pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Ja, Ty , My – nasz świat…” Tym razem uczniowie spotkali się z pedagogiem p. Małgorzatą Marchel po to, aby porozmawiać na temat: „Ja w grupie – budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby”. Podczas zajęć nasi podopieczni poszerzyli wiedzę o samych sobie, kształtowali umiejętność wyrażania własnej opinii i współpracy w grupie, a także mieli okazję odkryć swoje mocne strony oraz wzmocnić wiarę we własne możliwości.

więcej...

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

22.11.2019

Święto Odzyskania Niepodległości jest dla nas bardzo ważnym świętem. W tym roku postanowiliśmy uczcić je trochę inaczej, przeprowadzając wiele działań, w ramach TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO. Zaangażowaliśmy całą społeczność szkolną i zachęciliśmy do aktywności w czasie szkolnych obchodów.

W piątek 8 listopada o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie śpiewała hymn Polski, oglądaliśmy również pokaz tańca w wykonaniu najmłodszych-5 i 6 latków, pieśni patriotyczne prezentowane przez uczennice klasy III oraz uczennice klasy VIIIa-Maję Kruszewską i Zosię Mączyńską.

12 listopada, we wtorek, uczniowie wysłuchali audycji radiowej o trudnej drodze polskiego narodu do upragnionej Niepodległości. Audycję przygotowały: Maja Kruszewska i Zofia Mączyńska pod kierunkiem  p. Anny Buras i p. Doroty Goździewskiej.

13 listopada, w środę, w czasie długiej przerwy rozbrzmiewały z głośników szkolnego radiowęzła pieśni patriotyczne. Dominowały, tak bardzo lubiane, pieśni legionowe np.:  „Szara piechota”.

więcej...

OGŁOSZENIE

15.11.2019

więcej...

KONKURSOWE ZMAGANIA DRUGOKLASISTÓW

14.11.2019

Na przełomie października i listopada wychowawczynie klas drugich zaprosiły swych uczniów do udziału w międzyklasowym konkursie pt. „Pani Jesień w barwnej sukience – i Ty możesz zostać małym projektantem mody”. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem była suknia dla pani Jesieni. Pracę należało wykonać w formacie A3, dowolną techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności oraz umożliwienie im osiągnięcia sukcesu.

13 listopada 2019 r. nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Decyzją jury przyznano 5 miejsc pierwszych, 10 miejsc drugich, 9 miejsc trzecich i 10 wyróżnień. Uroczystego wręczenia nagród dokonała pani dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy gratulacje i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorzy: Bożena Włodarska i Grażyna Podgórska

 

więcej...

WIZYTA PIERWSZOKLASISTÓW W LEŚNICZÓWCE

14.11.2019

Dnia 7 listopada 2019 r. klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Leśniczówki „Paryż” w Rzach. Na miejscu przywitał wszystkich pan Arkadiusz Oliszewski, który zaproponował spacer po lesie. Pan leśniczy przypomniał cechy drzew iglastych i liściastych, zapoznał dzieci z warstwami lasu Opowiadał, w jaki sposób przyroda przygotowuje się do zimy.  Wyjaśnił także w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać tę bardzo trudną porę roku – pokazał paśnik oraz lizak min. dla dzików. Po niezwykle ciekawej lekcji w terenie nadszedł czas na warsztaty kulinarne. Pierwszoklasiści samodzielnie przygotowywali ciasteczka z ciasta kruchego i bułeczki z ciasta drożdżowego. Najciekawszym i najweselszym punktem programu było karmienie zaprzyjaźnionych zwierzątek oraz konkurs ubijania masła. Na koniec dzieci jadły kiełbaski i ziemniaczki upieczone na ognisku oraz świeży chlebek z własnej roboty masełkiem.

 

więcej...