ŻABKI NA WYCIECZCE W CIECHANOWIE

02.12.2019

27 listopada br. przedszkolaki z oddziału ,,Żabki” wyjechały na wycieczkę do Ciechanowa. W Parku Nauki Torus w laboratorium Małego AlChemika pięciolatki zamieniły się w badaczy. Z pomocą edukatora odkrywały zaczarowany świat przyrody. Przedszkolaki przeprowadzały doświadczenia i poznawały wiele ciekawych zjawisk tj. ,,magiczne substancje”, ,,tajemniczy gaz”, ,,kolorowe laboratoria”. Dzieci miały też możliwość wspólnego działania podczas zabawy wśród 24 interaktywnych eksponatów, np. tworzenia budowli przestrzennych, gry świateł, czy obserwacji działania miejskich wodociągów.

Następnie przedszkolaki spacerowały po dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich. Podziwiały ogromne średniowieczne mury i obserwowały pracę archeologów. W drodze powrotnej zajechały na Dworzec Kolejowy w Ciechanowie. Zobaczyły pociągi osobowe i towarowe. Do Sochocina wróciły z nowymi doświadczeniami i bogatymi wrażeniami.