Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2013/2014

Podsumowując udział uczniów  Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie w zawodach sportowych osiągnęliśmy następujące sukcesy:

więcej...

NASZE SUKCESY - PODSUMOWANIE PRACY W I SEMESTRZE

Tuż przed feriami, czyli 16 stycznia 2015 roku w hali sportowej odbył się apel podsumowujący pracę w I semestrze. Spotkanie poprowadziła pani wicedyrektor Urszula Świercz. Zwróciła się do zgromadzonych uczniów PZSiPS tymi słowami: "Zasłużyliście na ferie, ciężko pracując w trakcie całego półrocza (oczywiście dotyczy to szczególnie tych, którzy naprawdę ciężko pracowali). Osiągnęli wysokie wyniki w nauce i bardzo wysoką średnią. Jestem przekonana, że dzisiaj wielu z Was może śmiało sobie powiedzieć: dla mnie to było dobre pół roku. Uważam, że to samo można powiedzieć o samej szkole. Wiele się zmieniło przez te kilka miesięcy: pojawiły się sukcesy w nauce, w różnych konkursach, sukcesy sportowe. Zwracam się również do moich koleżanek i kolegów nauczycieli. Dziękuję Wam za wysiłek i wytrwałość w edukowaniu dzieci i młodzieży. Być może dla niektórych to niewiele znaczący frazes, ale to Wy kształtujecie postawy młodych, uczycie ich patrzeć na świat i poznawać rzeczywistość. Wbrew temu, co czasem można usłyszeć w mediach lub przeczytać na młodzieżowych forach (uwaga – dorośli też tam wchodzą!), świat bez szkoły czy bez nauczycieli byłby o wiele uboższy i smutniejszy. Macie z mojej strony pełne poparcie Waszych wysiłków i zapewniam, iż nie są to puste słowa. Dzięki Waszej pracy i uczniów możemy mówić o wielu sukcesach. Zacznę od osiągnięć w konkursach: przedmiotowych, literackich, plastycznych."

więcej...

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM-AKCJA DZIECI DZIECIOM 2014

Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Wokół panuje radość, a zarazem wewnętrzny spokój. To  czas, w którym przede wszystkim myślimy o innych, a nie o sobie. Kierujemy się sentencją: „Człowiek nie jest wielki przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi.” W naszej szkole tradycją stała się przedświąteczna akcja „Dzieci Dzieciom”, która w tym roku odbyła się w dniach 4-5 grudnia w hali sportowej. Jest ona niezwykła, gdyż jej głównym przesłaniem  jest niesiona wokół pomoc. Uczniowie Szkoły Podstawowej (klasy III-VI) oraz uczniowie gimnazjum wraz z rodzicami, szczerze zaangażowali się i włożyli w to  dużo serca. Każda klasa przygotowała fanty, słodkie przekąski, ciasteczka, desery, tosty,  które  przez kilka godzin były sprzedawane w hali sportowej. Do udziału w loterii włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na paczki dla najuboższych dzieci z naszej szkoły.

więcej...

Z BIAŁYM ORŁEM W GODLE, CZYLI POTYCZKI HISTORYCZNE

Dnia 27 listopada 2014 r. około godziny 10:30 w hali sportowej naszej szkoły odbyły się potyczki historyczne pt. „Z Białym Orłem w godle” przygotowane przez uczniów reprezentujących Klub Europejski oraz wspierających przedsięwzięcie nauczycieli: p. Rafała Czeremańskiego, p. Barbarę Kochanowską, p. Sylwię Nowicką, p. Annę Sobótkę i p. Włodzimierza Zwierzchowskiego. Celem imprezy było sprawdzenie i poszerzenie wiedzy historycznej uczniów naszej szkoły oraz krzewienie uczuć patriotycznych i potrzeby poznawania przeszłości własnego narodu w kontekście przełomowych wydarzeń zachodzących w Europie na początku XX wieku.

więcej...

"OBYŚ CUDZE DZIECI UCZYŁ...", CZYLI ŚWIĘTO NIE TYLKO NAUCZYCIELI

Na niektóre dni  w szkole czekają wszyscy: małe przedszkolaki i wyrośnięci gimnazjaliści, co to niejedno przeżyli; czeka pani woźna i pani sekretarka; czeka grono pedagogiczne... Dnia 14 października 2014 roku w hali sportowej w Sochocinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauka to zobowiązujący nas egzamin życiowy, którego celem jest poznanie świata i ludzi... Tę wiedzę  przekazują nam nauczyciele. To oni kształtują w nas  cechy, które przydadzą się w dorosłym życiu, uczą że świat, który nas otacza jest piękny i pełny tajemnic, że mamy szanse zgłębić wszystkie jego tajniki, ale musimy tego chcieć. Na co dzień nie zastanawiamy się nad rolą, jaką odgrywają w naszym życiu pedagodzy. Takim dniem jedynym w roku jest niewątpliwie Dzień Nauczyciela. To wtedy umiemy dostrzegać w nauce jej zalety, dziękować nauczycielom za trud wniesiony w nasz rozwój.

więcej...