CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. W tym roku również dnia 22 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w hali sportowej, pięknie udekorowanej przez panie: Barbarę Kochanowską, Agnieszkę Oliszewską i Sylwię Grabowską, zebrali się: Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O doznania słuchowe zadbali zdolni uczniowie z klas III SP oraz wokaliści z klas IV i Va. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach pokazały scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, królów, dzieci oraz aniołów. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami w wykonaniu chórzystów. Przygotowania trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: p. Marii Daleckiej, p. Anety Perczyńskiej i p. Doroty Goździewskiej. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców wywarło duże wrażenie i poruszenie. 

więcej...

LEKCJA HISTORII W MUZEUM - APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 20 listopada 2015 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie i nauczyciele. Organizatorem uroczystości był Zespół Humanistyczny Szkoły Podstawowej. Za przebieg i organizację całej uroczystości odpowiedzialni byli nauczyciele: p. Katarzyna Giranowska –Kopeć, p. Małgorzata Makowska, p. Marzena Wojciechowska, p. Włodzimierz Zwierzchowski oraz p. Barbara Kochanowska. Celem imprezy było poszerzenie wiedzy historycznej naszych uczniów oraz krzewienie uczuć patriotycznych i kształtowanie właściwych postaw społecznych.

więcej...

KONKURS WIEDZY O PATRONIE

29 kwietnia 2015 r. w godzinach popołudniowych odbył się konkurs wiedzy o patronie. Został on przygotowany przez klasy IV oraz wychowawczynie: p.A.Kapelę i p.S.Nowicką oraz nauczyciela historii p.G.Rybicką. Do udziału w konkursie zostali także poproszeni rodzice czwartoklasistów. 22 kwietnia odbył się I etap konkursu. Czwartoklasiści wcześniej zapoznali się z opracowanymi materiałami o mjrze Henryku Sucharskim i przystąpili do napisania testu. Uczniowie, którzy go najlepiej napisali zakwalifikowali się do kolejnej rundy. A byli to uczniowie klasy IVa: Natalia Bilińska, Jan Boski, Mateusz Pajewski oraz  uczniowie klasy IVb: Karolina Klimkiewicz, Zuzanna Pociopa i Julia Urbańska.

więcej...

Rywalizacja sportowa o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej

W miesiącu kwietniu i maju przystąpiliśmy do rywalizacji sportowej w piłce nożnej szkoły podstawowej i gimnazjum. Po rozstrzygnięciu gier eliminacyjnych do finału zakwalifikowały się tylko dziewczęta ze szkoły podstawowej. Na półfinałach skończyli swoje rozgrywki chłopcy ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Dziewczętom ze szkoły podstawowej nie udało się zdobyć miejsca na podium. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym nasza młodzież zawalczy o sukces w tej dyscyplinie.

więcej...

Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2014/2015

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/15 wzięliśmy udział w następujących zawodach:   

  • 4.11.2014 w Sochocinie -  Eliminacje  Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkoła Podstawowa - awans do półfinału; 14.11.2014 w Sochocinie -  Półfinał  Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych - awans do finału; 19.11.2014 w Baboszewie Finał  Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych -  V miejsce
  • 5.11.2014 w Sochocinie  Eliminacje  Powiatu w Halowej piłce nożnej dziewcząt Gimnazjum – III miejsce;
  • 7.11.2014 w Nowym  Mieście Eliminacje  Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Gimnazjum - awans do półfinału; 17.11.2014 w Czerwińsku Półfinał Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Gimnazjum - awans do finału; 21.11.2014 w Sochocinie   Finał  Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Gimnazjum -  II miejsce;
  • 26.11.2014 w Sochocinie  - Finał  Powiatu w Unihokeju Chłopców Gimnazjum – I miejsce; 12.12.2014 w  Ciechanowie - Finał  Rejonu w Unihokeju Chłopców Gimnazjum -  V miejsce;
  • 26.11.2014 w Sochocinie  Finał  Powiatu w Unihokeju Dziewcząt Gimnazjum - II miejsce;
  • 02.12.2014 w Sochocinie  Finał  Powiatu w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych - I miejsce. 08.12.2014 w Ciechanowie -  Finał  Rejonu w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych - IV miejsce.
więcej...