Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to państwowe święto oświaty i szkolnictwa powszechnego w Polsce, obchodzone każdego roku 14 października w rocznicę utworzenia w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej.

więcej...

Sochocin w oku kamery

9 października 2011 roku gościliśmy w naszej gminie pana Jarosława Kreta, znanego prezentera pogody w Jedynce, który potrafi zajmująco opowiadać nawet o nadchodzącym niżu. Ostatnio możemy go podziwiać w nowej roli, jako autora cyklicznego programu podróżniczego pt. „Polska według Kreta”. Odwiedza z ekipą TVP.INFO różne zakątki naszego kraju i pokazuje miejsca nie tylko znane i popularne, ale też miejsca ciekawe oraz tajemnicze.

więcej...

Uczymy się demokracji-udział młodzieży w akcji Młodzi Głosują

Już po raz drugi uczniowie Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Sochocinie brali udział w organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej projekcie MŁODZI GŁOSUJĄ, którego głównym celem jest rozwijanie postaw obywatelskich wśród młodzieży. W projekcie edukacyjnym uczestniczyli uczniowie klasy IIC – Klaudia Gierkowska, Weronika Gizińska, Maria Kozłowska, Natalia Krajewska oraz Hubert Adamkiewicz i Łukasz Chodorski. Opiekunem projektu była nauczycielka wiedzy o społeczeństwie – Anna Buras.

więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej

W dniu 30 września uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej dokonali wyboru Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało sześć osób, po jednym przedstawicielu z każdej klasy: Wiktoria Banasiak (IVa), Łukasz Smardzewski (IVb), Oliwia Gerkowska (Va), Wiktoria Rachuba (Vb), Jakub Piątkowski (VIa) i Jakub Orłowski (VIb).

więcej...

Ślubowanie klas pierwszych

29 września 2011 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W poczet braci uczniowskiej przyjęliśmy 44 uczniów. Odświętnie ubrane „pierwszaczki” z przejęciem ślubowały na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami, godnymi reprezentantami swojej klasy i szkoły, a przede wszystkim dobrymi Polakami.

więcej...