Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego

16.12.2011

Od 5 grudnia uczniowie klas VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum zobowiązani są do pełnienia dyżurów w obiektach szkolnych wspólnie z nauczycielem dyżurującym. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące osób i miejsca pełnienia dyżuru znajdują się na tablicy ogłoszeń SU przy radiowęźle szklonym. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące zasad pełnienia dyżurów przez uczniów.

Dyżur uczniów podzielony jest na dwie tury: pierwszy dyżur zaczyna się o godzinie 7.50 i obejmuje 4 pierwsze przerwy; drugi dyżur obejmuje dwie długie przerwy oraz przerwę po siódmej godzinie lekcyjnej.

Uczniowie dyżurujący zgłaszają się do nauczyciela dyżurującego i pełnią z nim dyżur, stojąc po przeciwnej stronie korytarza lub innego miejsca dyżurowania:

Dyżurujący uczeń zobowiązany jest powiadamiać nauczyciela dyżurującego o sytuacjach  zagrażających bezpieczeństwu uczniów, nie przestrzeganiu ładu i porządku. /Szczegółowe zasady dyżurowania uczniów mieszczą się w Regulaminie dyżurów uczniów, które powinien przedstawić gospodarz klasy w porozumieniu z wychowawcą na godzinach wychowawczych./

Samorząd Uczniowski ogłasza  również konkurs Super klasa 2011/2012.

W konkursie biorą udział klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum.

1. Będą wliczane punkty z akcji i imprez szkolnych:

-Góry grosza i akcji Dzieci Dzieciom

-Andrzejek, Mikołajek, super Walentynek, szalonego pierwszego dnia wiosny

2. Będą również punkty za:

-frekwencję klasy, wyniki w nauce, dyżury na korytarzach

3. Będą także punkty za udział klas w:

- imprezach sportowych, konkursach i uroczystościach szkolnych.

Weronika Gizińska kl.IIC Gim.