Dzień Walki z AIDS

05.12.2011

1 grudnia 2011 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole odbyła się pogadanka dla klas I i II gimnazjum.

Prelekcję przygotowała uczennica klasy IIIC – Ilona Kamińska, zwyciężczyni szkolnego etapu XX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. W drugiej części wystąpienia Ilona przeprowadziła konkurs wiedzy na temat tej nadal nieuleczalnej choroby XXI wieku. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali nagrody. Organizatorki spotkania – opiekunki szkolnego koła PCK (Elżbieta Kupniewska – Makówka i Agnieszka Oliszewska) dodatkowo pogłębiły wiedzę sochocińskiej młodzieży na temat choroby AIDS i uwrażliwiły na wiele niebezpiecznych sytuacji w życiu człowieka, które mogą skutkować zarażeniem wirusem HIV.