05.12.2011

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Nasza szkolna biblioteka włączyła się w obchody tego święta, ogłaszając konkurs plastyczny z podobizną misia.

Z uczniowskich prac plastycznych przygotowana została wystawa pod hasłem "Wszystkie misie nasze są". Jej celem było zapoznanie uczniów z historią pluszowego misia, przekazanie informacji na temat różnych gatunków niedźwiedzi, rozwijanie zainteresowania książką, integracja społeczności szkolnej przez aktywne uczestnictwo we wspólnej uroczystości. na wystawie zamieszczono również informacje o miastach polskich, które w herbach mają motyw niedźwiadka. Urozmaicenie stanowiły postery poświęcone gatunkom prawdziwych niedźwiedzi. Nie zapomniano o niedźwiedziach w gwiazdozbiorze i przygotowano ilustracje Małej i Wielkiej Niedźwiedzicy.

Za materiał wystawowy posłużyły też książki, których bohaterami były misie. Wybrano szczególnie te, których adresatami są dzieci z klas młodszych.

Uczniowie, którzy odwiedzali w tym dniu bibliotekę, mogli wysłuchać informacji o życiu i zwyczajach niedźwiedzi oraz poznać wierszyki, których bohaterami są misie.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia uświetnił konkurs czytelniczy przeznaczony dla klas I- III szkoły podstawowej pt. „Miś Uszatek - jak dobrze go znam”.