MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

07.11.2013

Zgodnie z harmonogramem imprez sportowych organizowanych na terenie Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie oraz działaniami z zakresu profilaktyki, których jednym z celów jest propagowanie zdrowego stylu życia, a także w korelacji z programem wychowawczym zakładającym rywalizację fair – play w dniu 10.10.2013 na stadionie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych pod hasłem Zdrowe Bicie Serca. Stały się one nawiązaniem do ogłoszonego przez MEN roku 2013/2014 ROKIEM RUCHU. Zawody miały na celu wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej i uświadomienia potrzeby ruchu, jako inwestycji w zdrowie na teraz i na przyszłość. 

 

więcej...

SPORTOWE WAKACJE 2013

02.08.2013

Obóz „Sportowe Wakacje 2013” w Sochocinie odbył się w dniach 20.07.- 02.08.2013 roku. Uczestnikami obozu była młodzież urodzona w latach 2001– 2002. Ogółem uczestniczyło 7 grup szkoleniowych:

● UKS KORAB OSiR Staszów dziewczęta – opiekun Janusz Świętoń

● UKS KORAB OSiR Staszów chłopcy – opiekun Grzegorz Kwasek

● UKS 49 Białystok chłopcy – opiekun Piotr Dąbrowski

● KS GWARDIA Opole chłopcy – opiekun Elżbieta Szarek

● UKS Start Pietrowice Wielkie dziewczęta – opiekun Marek Kępa

● UKS OLSZTYNIAK Olsztyn chłopcy – opiekun Ewa Walczak

● KPR SZCZYPIORNIAK Oława dziewczęta – opiekun Wojciech Pieńczewski

więcej...

FOOTBALL ACADEMY

27.07.2013

W dniach od 12.07.2013 do 19.07.2013 r. trzydziestu pięciu chłopców z Football Academy Płońsk przebywało na obozie integracyjno-sportowym w Sochocinie. Troje trenerów zorganizowało swoim podopiecznym zróżnicowane treningi, które odbywały się dwa lub trzy razy w ciągu dnia. Rozegrany został również „MINI MUNDIAL”, czyli wewnętrzny turniej akademii. Mali piłkarze mieli również okazję zobaczyć i zwiedzić Stadion Narodowy. Wszystkie dzieci na koniec obozu zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami.

więcej...

LATO Z KARATE W SOCHOCINIE

15.07.2013

1-10 lipca br. w Sochocinie odbywało się po raz kolejny Lato z Karate, którego głównym organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Karate-dō z Warszawy. Sochocin to niewielka, malownicza miejscowość leżąca 10 km od Płońska na trasie do Ciechanowa. Miejscem zgrupowania był Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie. To wyjątkowe miejsce wykorzystywaliśmy wielokrotnie w naszej historii do przeprowadzenia letnich zgrupowań – mówi Agnieszka Kozak (główny instruktor). - Naszym zadaniem było przede wszystkim podniesienie poziomu wyszkolenia uczestników. Na końcu miernikiem pracy wykonanej przez nas była ilość osób chętnych do zrealizowania egzaminów na kolejny stopień. Trzeba pamiętać – dodaje Beata Sobiesiak (kierownik zgrupowania) – że egzamin jest świadomym wyborem osoby ćwiczącej. Stąd praca, jaką ma do wykonania instruktor, to przede wszystkim pobudzenie do działania uczestników zgrupowania. Wzmocnienie ich zaangażowania w doskonaleniu się. Ilość zajęć szkoleniowych przeprowadzonych (teoretycznych i praktycznych), odpowiadała 5 miesiącom regularnych treningów w klubie. Takie skumulowanie powoduje, że uczestnicy zgrupowania znacznie dokładniej i szybciej zapoznają się z tematyką Karate-dō.

Oto krótka relacja z tego co się działo…

więcej...

XI Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Młodzików w badmintonie

30.03.2012

Mazowiecki Okręgowy Związek Badmintona uprzejmie informuje, że w dniach 9 - 11 marca 2012 roku, organizuje w Płońsku i Sochocinie, XI Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Młodzików w badmintonie.

Zawody, których jednym z patronów jest corocznie Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, będą rozgrywana na terenie powiatu płońskiego już po raz dziesiąty.

Ta cykliczna impreza, która od sześciu lat znajduje się w kalendarzu Europejskiej Unii Badmintona, przyczynia się do popularyzacji naszej pięknej dyscypliny sportu, a jednocześnie znakomicie promuje nasze województwo.

W zawodach wystartuje około 250 zawodniczek i zawodników. Awizowały już swój przyjazd ekipy z: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Francji, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Słowacji, Ukrainy oraz najlepsi zawodnicy krajowi.

Znając z doświadczenia doskonałe zdolności organizacyjne władz samorządu terytorialnego Płońska i Sochocina, jesteśmy głęboko przekonani, że również i tym razem impreza będzie przygotowana wzorowo i przebiegać będzie w sportowej i przyjaznej atmosferze.

Zapraszamy media do Sochocina i Płońska w w/w terminie.

 

więcej...